اعلام آمادگی 176وکیل از جمله ندا شمس برای معاضدت حقوقی به خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اکراینی

ژانویه 17, 2020 0 دیدگاه

 176 وکیل دادگستری از جمله ارش دولتشاهی و ندا شمس از سراسر ایران با صدور بیانیه‌ای با بازماندگان قربانیان هواپیمای اوکراینی ابراز همدردی کرده و برای معاضدت حقوقی به آنها اعلام آمادگی کرده‌اند.
در این بیانیه که روز یکشنبه منتشر شد، آمده است:‌ ما وکلای دادگستری کشور ضمن همدردی عمیق و تسلیت مجدد به خانواده‌های جانباختگان در حادثه هوایی بوئینگ۷۵۲ که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به‌عنوان خطای انسانی از آن یادشده است از قوه قضاییه و نهادهای ذیربط پیگیری دقیق ابعاد مختلف واقعه و تعقیب مسببان و عاملان حادثه و جبران کلیه خسارات وفق اصل‌۳۴ و ۳۵ قانون اساسی و برخورد قاطعانه را در راستای پاسخ به افکار عمومی و احترام به اصل شفافیت و دادرسی عادلانه خواستاریم.
این وکلای دادگستری در این بیانیه تأکید کرده‌اند: بی‌شک هر چند مصالح نظام و حاکمیت دارای اهمیت باشد اما هیچ مصلحتی بالاتر از صداقت و حقیقت و احترام به شعور جمعی ملت ایران و حق آگاهی عمومی در همه زمینه‌ها نیست چرا که رمز ماندگاری بر صداقت و شفافیت است.
امضا‌کنندگان این بیانیه تأکید کرده‌اند: به‌منظور حفظ و صیانت از حقوق بازماندگان عزیزانی که در این حادثه جان باختند و نیازمند دفاع و اقامه دعوا هستند آمادگی خود را جهت پیگیری و دفاع از حقوق حقه افراد ذیحق اعلام می‌داریم. هواپیمای خطوط هوایی اوکراین روز چهارشنبه پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی بر اثر خطای انسانی و به‌صورت غیرعمد مورد اصابت قرار گرفت و در نتیجه این حادثه ۱۷۶مسافر و خدمه ازجمله ۱۴۶مسافر ایرانی جان‌باختند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.